Deník březen 2014

Toto je archiv deníku z března 2014.

Další záznamy: duben 2014 květen 2014 červen 2014 červenec 2014 srpen 2014

31.3.2014 – Houston, Johnson Space Center

Celý den jsme strávili v Johnsonově vesmírném středisku. Absolvovali jsme unikátní prohlídku, která sice byla drahá, ale rozhodně stála za to. Viděli jsme Mission Control Center, odkud se aktuálně řídí mezinárodní vesmírná stanice, seděli jsme za pulty, od kterých se řídily mise Apollo, viděli jsme bazén, kde trénují astronauti výstupy do vesmíru, mohli jsme si osahat nově vyvíjené vozítko pro pohyb na planetách a měsících a jako jedni z mála jsme na vlastní oči viděli nově vyvíjenou loď Orion. Podrobnější článek bude brzy.

30.3.2014 – Houston

Včera jsme opustili Louisianu a přejeli do Texasu. Dorazili jsme do Houstonu, ubytovali se v motelu, krátce objeli okolí a našli mexickou restauraci, kde jsme povečeřeli.

Dnešním jediným bodem programu bylo muzeum pohřebnictví, jinak jsme odpočívali. Zítra nás čeká Johnsonovo vesmírné středisko.

29.3.2014 – New Orleans, Houston

Dnes opouštíme hotel a ještě chvíli zůstaneme v New Orleans, chceme se podívat na místní gurmánskou akci v městském parku. Snad to zase nebude kazit počasí, protože v noci to opět s deštěm a bouřkou vypadalo jako konec světa. Pak vyrazíme do Houstonu, bude to 5 hodin jízdy autem. V Houstonu zůstaneme 6 dní.

28.3.2014 – New Orleans

Včera večer jsme dorazili do New Orleans. Cestou jsme opustili Floridu, krátce projeli přes státy Alabama a Mississippi, až jsme dojeli do státu Louisiana.

Po našem příjezdu v New Orleans se spustila průtrž mračen, která trvala celou noc a pokračuje i přes den. Tak snad nás nepotkají nějaké záplavy. Bohužel nám počasí trochu kazilo plány na prohlídku centra města, zejména francouzské čtvrti. Až odpoledne déšť ustal, a tak jsme vyrazili. Zašli jsme do francouzské restaurace, kde jsme si dali něco jiného než americké hamburgery, a prohlédli si noční panorama obchodní čtvrti a řeky Mississippi.

27.3.2014 – cesta z Marianna, přes Mobile do New Orleans

Ráno jsme opustili motel a vyrazili dál na západ směr New Orleans. Přejeli jsme do státu Alabama a zastavili se ve městě Mobile v USS Battleship Alabama Memorial Park. Zde kotví stará bitevní loď USS Alabama, která se účastnila 2. světové války a lze si ji celou prolézt (bude článek).

Pak jsme pokračovali dál, projeli jsme krátce dalším státem Mississippi a vjeli do státu Lousiana. Večer jsme přijeli do New Orleans a ubytovali se v motelu Super8. Pak přišel déšť a bouřky, což trvalo celou noc.

26.3.2014 – cesta z Orlanda do Marianna

Opouštíme Orlando a vydáváme se na cestu do New Orleans a Houstonu. Po cestě jsme se krátce zastavili na Daytona Beach, což měla být nejkrásnější pláž Floridy, ale bohužel se velmi pokazilo počasí a razantně se ochladilo, tak to byla rychlá akce.

Na jednu noc jsme se ubytovali v motelu Executive Inn ve městě Marianna. Motel byl trochu levnější a podle toho také vypadal, ale jedna noc se tam přežít dala.

25.3.2014 – Kennedy Space Center, den čtvrtý

Na tento den byl naplánován start rakety Saturn V se špionážním satelitem, bohužel byl kvůli technickým problémům odložen na neurčito. Tak jsme si aspoň odbyli poslední exkurzi autobusem – Explore Tour – projeli jsme se kolem ředitelství NASA, některých startovacích ramp a zastavili jsme se u Shuttle Landing Facility (přistávací plocha pro raketoplány).

24.3.2014 – Kennedy Space Center, den třetí

Třetí exkurze autobusem – Then & Now Tour, tedy návštěva vojenské letecké základny Cape Canaveral, prohlídka prvních startovacích komplexů.

23.3.2014 – Orlando

Krátká návštěva centra Orlanda, zběžné shlédnutí místního uměleckého festivalu.

22.3.2014 – Orlando

Odpočinkový den, nicnedělání.

21.3.2014 – Kennedy Space Center, den druhý

Druhá exkurze autobusem – Launch Control Center – prohlídka budovy, ze které byly řízeny starty Apollo a raketoplánů. Po cestě domů jsme se zastavili v American Police Hall of Fame & Museum.

20.3.2014 – Orlando

Po cestě do zábavního centra CSI: The Experience jsme se zastavili u místní univerzity, kam zrovna přijížděl Barrack Obama na návštěvu.

19.3.2014 – Orlando

Volnější program, návštěva zábavního centra WonderWorks

18.3.2014 – Kennedy Space Center, den první

První návštěva Kennedyho vesmírného střediska. Prošli jsme několik základních expozicí a absolvovali první exkurzi autobusem – Launch Pad Tour. Zblízka jsme si prohlédli startovací rampy 39A a 39B, odkud startovaly mise Apollo a všechny raketoplány, a Vehicle Assembly Building (VAB), kde se sestavovaly lodě Apollo a raketoplány. Pak jsme si prohlédli vystavený raketoplán Atlantis.

17.3.2014 – Orlando

Návštěva Ripley’s muzea bizarností

16.3.2014 – Orlando, odpočinek

Tento den jsme nic nedělali, protože byla neděle. Byli jsme na hotelu, povalovali se, sledovali televizi apod.

15.3.2014 – TICO Warbird AirShow

Celý den jsme strávili na nádherné letecké akci TICO Warbird AirShow na letišti u města Titusville, což už bylo kousek od Kennedyho vesmírného střediska, kde brzy strávíme několik dní.

14.3.2014 – Orlando

Prošli jsme si Orlando Science Center, kde toho moc zajímavého nebylo, spíše je to pro děti a školy. U T-Mobile jsme si pořídili SIM karty, abychom měli v telefonech přístup na Internet a mohli si v případě potřeby volat. Pak jsme obhlíželi místní obchodní centra a zašli na jídlo v Altamonte Mall.

13.3.2014 – cesta do Orlanda, projížďka vznášedlem

Opustili jsme jižní Floridu a vyrazili na server do Orlanda. Cestou jsme se zastavili v Sawgrass Recreation Park, kde jsme se projeli na vznášedle po mokřadech. Večer jsme dorazili do hotelu Hawthorn Suites ve městě Altamonte Springs, což je kousíček na server od Orlanda.

12.3.2014 – Everglades

Projeli jsme si národní park Everglades a zúčastnili se exkurze v bývalé vojenské raketové základně, kde byly během studené války připraveny jaderné hlavice směr Kuba.

11.3.2014 – Miami

Návštěva Museum of Science v Miami

10.3.2014 – Florida Keys, Key West

Vyjeli jsme na nejjižnější kontinentální pevninu USA – projeli jsme se po ostrovech Florida Keys až na nejjižnější ostrov Key West. Tam jsme navštívili nejjižnější bod ostrova, Little White House a shlédli nádherný západ slunce – Florida Keys, Kew West

9.3.2014 – karneval v Miami

Vyrazili jsme na karneval Calle Ocho v centru Miami, několik hodin jsme se prodírali davy lidí.

7.3.2014 – Miami Beach

Druhý výlet do Miami, obhlídka Miami Beach a přístavu

6.3.2014 – Miami

Udělali jsme si krátký výlet do Miami, navštívili jsme ZOO Miami

5.3.2014 – Homestead

Pomalu se rozkoukáváme a přizpůsobujeme se velkému časovému posunu, navštívili jsme Coral Castle Museum.

4.3.2014 – Praha, Londýn, Miami

Z pražského letiště jsme letěli na letiště Heathrow v Londýně a po krátké přestávce jsme pokračovali do Miami. Zde jsme úspěšně absolvovali imigrační kontrolu a byly jsme vpuštěni na půl roku do USA. Půjčili jsme si auto u společnosti Hertz a přesunuli se do motelu Super8 v Homesteadu.