Ubytování v USA

Stránku průběžně doplňujeme. Uvítáme vaše náměty a připomínky, využijte prosím diskuzní fórum Ubytování v USA.

Ubytování je vedle pronájmu auta nejdražší položkou. Vybírat lze z velkého množství hotelů, motelů, hostelů, kempů, penzionů a dalších. Amerika je zajímavá tím, jak je plná motelů. V každém městě, u každé dálnice a silnice je to samý motel. Jeden vedle druhého. Američané hodně cestují a hodně po cestě přespávají.

Ubytování hledáme zejména na Booking.com, kde je obrovské množství ubytování nejrůznějších kategorií a cenových relací. Po určitém množství rezervací získáte další slevy, můžete si nechat zasílat akční nabídky (ale ty se většinou týkají jen dražších hotelů). Podobně funguje portál Hotels.com.

Druhým oblíbeným vyhledávačem je Wyndham Rewards, do čehož spadá velké množství řetězců hotelů a motelů (Super8, Travelodge, Hawthorn, Microtel, Ramada, Baymont, Days Inn a další). Navíc lze za získávat body a za ně noci zdarma.

Nemáme žádný konkrétní oblíbený řetězec ubytování, který bychom upřednostňovali. V rámci jednoho řetězce se může kvalita a cena velmi lišit. Ve zmíněných vyhledávačích se řídíme zejména hodnocením návštěvníků. Navíc většina motelů je provozována soukromými osobami pod licencí daného řetězce, a tak se ubytování reálně velmi liší.

Pro dlouhodobější ubytování mimo oficiální řetězce používáme Airbnb. Je to v podstatě soukromá inzerce ubytování, ale přesto zde portál nabízí pojištění a garance. Občas lze sehnat bydlení velmi levně. Zde jsme si našli pěkné bydlení ve Washingtonu a New Yorku, hotely by zde vyšly příliš draze. Občas jsou však vyjednávání s ubytovateli složitá, často několik dní nereagují nebo náhle byt před potvrzením rezervace dají někomu jinému. Je potřeba vyjednávat s dostatečným předstihem (v řádu měsíců), v takovém případě je obvykle možné ještě smlouvat o ceně a podmínkách.

Dávejte velkou váhu hodnocení předchozích ubytovaných. A pozor – po ukončení pobytu hostitel hodnotí i vás a případní další hostitelé se dozví jak se chováte a v jakém stavu po sobě byty necháváte. Kladné hodnocení vám může v budoucnu další jednání o ubytování usnadnit.

Portály kde hledat ubytování:

Další praktické informace:

Domů Fóra Cestování Ubytování

  • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 1 rokem, 10 měsíci.
Odpověď na: Ubytování
Vaše informace: