Letenky do USA

Stránku průběžně doplňujeme. Uvítáme vaše náměty a připomínky, využijte prosím diskuzní fórum Doprava, letadla, letenky.

Cena letenky do USA a v rámci USA není nejlevnější záležitostí, proto je potřeba tomu věnovat hodně pozornosti a najít nejvýhodnější nabídku. Letenky obvykle hledáme na portálech, které nabídnout lety od všech dopravců a následně si můžete vybrat.

Letenkové portály:

Většinou hledáme letenky na všech, ceny se mohou u stejných letů trochu lišit. A nebojte se zahraničních vyhledávačů letenek, i zde můžete občas ušetřit oproti českým portálům.

Když se nám nějaký let líbí, zkusíme jej také hledat přímo na stránkách dané letecké společnosti. Občas se totiž stane, že tam je cena letenky nižší. Už jsme tak také něco ušetřili a navíc bývá možnost si zvolit konkrétní sedadla.

Pokud kupujete zpáteční letenku, není nutné vracet se ze stejného letiště. Všechny letecké společnosti nabízí tzv. jiný návrat, tedy vracet se z jiného města či letiště.

Nejvíce nás však překvapilo, že koupě zpáteční letenky do USA a zpět do Evropy je výrazně levnější než koupit tyto cesty samostatně. Například letenka z ČR do USA může stát 15 tisíc (jedna osoba) a stejně tak letenka zpět. Ale když si koupíte obě najednou, cena bude dohromady třeba jen 17 tisíc Kč. Způsob výpočtu cen je nám docela záhadou a nevíme od čeho se to odvíjí a jak je to možné.

Z České republiky do USA přímé lety z Prahy neexistují. Musíte absolvovat nejméně jeden přestup. Do USA se létá např. z Londýna, Dusseldorfu, Mnichova, Paříže, Helsinek aj. A na první letadlo buď nasednete přímo v Praze, nebo pokud není spojení k dispozici či je to příliš drahé, lze začínat ve Vídni či Mnichově, kam se musíte nejprve dopravit jiným způsobem. Cestovat tam autem není dobré řešení, museli byste zaplatit pár tisíc za jeho parkování na letišti.

Při výběru letenky také dbejte na dostatečný čas pro přestup mezi letadly. Zvlášť když letíte do USA, čekají vás velmi důkladné bezpečnostní kontroly. Musíte tak mít dostatečnou časovou rezervu, kdyby se něco zkomplikovalo, letadlo se zdrželo apod. Je možné zvolit letenku s přestupem třeba 45 minut, 1 hodina, ale doporučujeme nejméně 2 hodiny. Hodina nebo méně je příliš málo. Je lepší pak třeba několik hodin čekat než si nechat letadlo kvůli nějaké komplikaci uletět.

Také pozor na to, že ty nejlevnější letenky nelze po nákupu změnit ani zrušit. Flexibilní letenky (kde lze změnit termín), bývají dvojnásobně dražší. Termíny tedy vybírejte velmi pečlivě a na jistotu.

Další praktické informace:

Domů Fóra Cestování Letenky

  • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 3 roky, 5 měsíci.
Odpověď na: Letenky
Vaše informace: