Cestovní pojištění do USA

Stránku průběžně doplňujeme. Uvítáme vaše náměty a připomínky, využijte prosím diskuzní fórum Cestovní pojištění.

AmbulanceAmeričané mají údajně nejkvalitnější zdravotní péči na světě. To ale také znamená, že je velmi drahá. Vycestovat do USA bez řádného zdravotního pojištění je zcela nemyslitelné. Česká republika nemá s USA žádnou dohodu o bezplatném nejnutnějším ošetření, tak jako to funguje v rámci států Evropské Unie. Evropská kartička zdravotního pojištění vám nepomůže a za každé malé ošetření můžete zaplatit třeba stovky dolarů, a když se vám stane něco vážnějšího, půjde to do tisíců dolarů.

Doporučujeme použít srovnávače pojištění, které vám dle zadaných parametrů ukážou nabídky různých pojišťoven a následně vám zvolený produkt zprostředkují:

Z důvodu vysoké ceny zdravotní péče v USA pojišťovny obecně rozlišují, zda chcete pojistit do Evropy, do celého světa bez USA nebo do celého světa včetně USA, přičemž ta poslední varianta je samozřejmě nejdražší. Dbejte tedy na správný výběr pojištění.

Dále je potřeba počítat s tím, že budete muset zdravotní péči nejprve sami zaplatit ze svého a až následně vám to pojišťovna uhradí. V každém případě je vhodné ihned kontaktovat asistenční službu, kterou máte v rámci pojištění, a domluvit se s nimi kde a jak se máte nechat ošetřit a jakým způsobem se bude řešit platba a další náležitosti. Pečlivě si schovejte veškerou dokumentaci k vašemu ošetření, účtenky za léky atd. Na co nebudete mít doklady, to vám také nebude proplaceno.

Můžete si přečíst naši osobní zkušenost s návštěvou lékaře u Immediate MD v Chicagu.

Při výběru cestovního pojištění si také dobře všímejte, jaký má daný produkt limity pojistných plnění. Nechte si ukázat detailní rozpis limitů, protože sice může být celkový limit v řádu mnoha milionů, ale některé podpoložky mají svůj vlastní, výrazně nižší limit. Občas se tyto informace skrývají v pojistných podmínkách.

Sjednání cestovního pojištění

Nezůstávejte jen u základního pojištění léčebných výloh. Velmi se vyplatí přidat také:

 • úrazové pojištění – kryje rizika trvalých následků, doby nezbytného léčení a smrti úrazem
 • odpovědnost za škodu – krytí škod na majetku i na újmu na zdraví způsobených v zahraničí třetí osobě – když někde něco rozbijete, do někoho nabouráte apod.
 • pojištění zavazadel – zničení nebo ztráta zavazadel při loupeži, vloupání, dopravní nehodě nebo působením živlů
 • pojištění zpoždění zavazadel – když s vámi nepřiletí letadlem vaše zavazadla, pojišťovna vám poskytne finance na nejnutnější věci
 • pojištění zpoždění letu – když kvůli zpožděnému letu nestihnete navazující spoj, pojišťovna vám uhradí nutné náklady na další cestu (pozor – obvykle neplatí pro charterové lety)
 • pojištění nevyužité dovolené – když musíte dovolenou zrušit kvůli závažné události – např. hospitalizace vás nebo vašeho blízkého, poškození vašeho domova živelnou událostí a podobně
 • pojištění únosu letadla
 • pojištění storna zájezdu – pojišťovna za vás uhradí část stornopoplatků, které si naúčtuje cestovní kancelář, pokud budeme muset ze závažného důvodu zaplacenou dovolenou zrušit
 • pojištění právní ochrany
 • pojištění nákladů veterinární léčby – pojistit si tak můžete i svého mazlíčka, kterého berete s sebou na dovolenou – podmínky se však u různých pojišťoven velmi liší, obvykle musí nýt zvíře očipované, mít pas a musí mít potvrzení o tom, že před odjezdem je zdravé

Běžná krátkodobá cestovní pojištění jsou určena pro turistické či pracovní cesty v délce nejvýše 90 dní (někde to je omezeno na 45 dní). My jsme však cestovali na více měsíců, proto je potřeba hledat dlouhodobá cestovní pojištění.

Pojištění musí být obvykle uzavřeno ještě před odjezdem do zahraničí. V případně pojistné události musíte doložit cestovním dokladem (letenkou), že jste odcestovali až po uzavření pojistky, jinak můžete mít smůlu a pojišťovna nic nezaplatí.

 

Další praktické informace:

Domů Fóra Cestování Cestovní pojištění

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 8 měsíci, 1 týdnem.
Odpověď na: Cestovní pojištění
Vaše informace: