Roman

Fórum odpovědi vytvořeno

Zobrazeno 15 příspěvků - 1 až 15 (z 31 celkem)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Silnice a dálnice, mýto #22845
  RomanRoman
  Správce

  Český řidičský průkaz nestačí. Je potřeba mít mezinárodní.

  http://www.cestujeme-usa.eu/2014/02/mezinarodni-ridicsky-prukaz

  odpověď na: Žádost o turistické vízum do USA #21587
  RomanRoman
  Správce

  Pokud jedete na delší dobu, tak určitě chtějí vidět výpis z účtu. Musíte jim dokázat, že máte dostatečné finanční prostředky na celý pobyt a že nebudete mít potřebu si tam načerno vydělávat.

  Konkrétní částku těžko říci. Spočtěte si kolik vás přibližně budou stát náklady na dopravu, ubytování, jídlo, vstupné atd. a tolik musíte prostě mít na svém účtu. U vízového pohovoru budete prezentovat jaký máte plán, kam budete cestovat, co tam budete dělat a oni posoudí, zda na to máte dostatek peněz. Když mít nebudete, tak vás nepustí, protože to zřejmě nemůžete ufinancovat.

  odpověď na: vycestovani v ramci viza #17123
  RomanRoman
  Správce

  Není to 6 kalendářních měsíců. Je to 6 měsíců (180+ dní) od vstupu na území USA (od počátku platnosti povolení k pobytu).

  odpověď na: vycestovani v ramci viza #17106
  RomanRoman
  Správce

  Ano, s vízem (ale i s ESTA) můžete libovolně vycestovat mimo USA (např. do Kanady či Mexika) a pak se zase vrátit. Tím si ale neprodlužujete dobu, po kterou můžete v USA být. Původní povolení k pobytu stále běží. A také pozor na to, že na hranicích při návratu do USA můžete být (jako při prvním vstupu) podrobně podrobena kontrolám a teoreticky vás zpět nemusí pustit, když se jim nebude chtít.

  My jsme si takto dvakrát odskočili do Kanady, více o této situaci naleznete v článcích zde:
  http://www.cestujeme-usa.eu/tag/kanada

  O vízum žádejte co nejdříve. Počátek platnosti víza neřešte. Vízum totiž platí 10 let! A vy na něj kdykoliv můžete přicestovat do USA a tam se v kuse zdržet nejdéle 6 měsíců. Takže to vízum není na 6 měsíců – ve skutečnosti jeden pobyt může trvat nejdéle 6 měsíců.

  Více o tom a našich zkušenostech v této rubrice:
  http://www.cestujeme-usa.eu/pripravy

  odpověď na: Diakritika u letenek #12837
  RomanRoman
  Správce

  Podle mého názoru ta diakritika vůbec ničemu nevadí. Oni to pochopí, je to jejich problém.

  Za normálních okolností, pokud byste si oba lety koupil jako jednu cestu (jednu letenku z Prahy do Miami s přestupem v Bruselu), by 2-hodinová rezerva nebyla problém. A kdyby došlo ke zpoždění prvního letu, dopravce by vás musel do Miami dopravit jiným letem.

  Ale vzhledem k tomu, že jste si nepořídili oba letu v jedné letence, tak vám dopravci nebudou nic garantovat (když vám to uletí, bude to váš problém) a asi se budete muset znovu odbavit (zavazadla vám nepošlou z Prahy až do Miami) – budete to mít jako 2 jiné cesty. Tam 2 hodiny stačit nemusí. Navíc vás čeká v Bruselu bezpečnostní kontrola (extra kontrola před odletem směr USA, kontrola víza/ESTA, krátký pohovor).

  Takže chcete-li to mít na jistotu, dostaňte se do Bruselu raději dříve.

  odpověď na: Los Angeles #8469
  RomanRoman
  Správce

  Děkujeme za váš názor. Jak již bylo psáno výše, my do našich zápisů píšeme to co jsme viděli, kde jsme to viděli a jak jsme to viděli. My netvrdíme, že podáváme věrný obraz Los Angeles. K tomu jistě 2-týdenní pobyt v tak rozsáhlé oblasti nestačí, drtivou většinu města a drtivou většinu akcí jsme samozřejmě nenavštívili, to bychom tam museli bydlet měsíce až roky.

  Píšete, že jste v L.A. již po několikáté, proto jste asi měl čas navštívit mnohem více míst a vidět jiné věci z jiného úhlu. A jistě máte jiné zájmy než máme ve městech my – třeba nás zábavní parky, filharmonie, umění a další moc nezajímají.

  Naším cílem nebylo L.A. pomluvit, jen jsme napsali naše postřehy a názory. V jiných městech v USA jsme jeden nebo 2 týdny pobyli také a máme z nich výrazně lepší zážitky a pocity. Tedy pro nás konkrétně bylo L.A. zklamáním, možná jsme měli příliš velká očekávání.

  odpověď na: Vízový pohovor na americké ambasádě #8008
  RomanRoman
  Správce

  To, že odlétáte právě 90. den, samo o sobě problém není. Problém nastane, když bude třeba kvůli počasí ten let zrušen/odložen a další let bude až 91. den. To už si vás asi označí a příště vám vstup dovolit nemusí. Sami v instrukcích k ESTA doporučují mít tam několikadenní rezervu pro případné komplikace.

  odpověď na: Vízový pohovor na americké ambasádě #7859
  RomanRoman
  Správce

  Pokud vízum nezískáte a budete nadále splňovat podmínky k získání ESTA, tak vám platnost ESTA zůstane.

  Získat pracovní povolení v USA je extrémně těžké. Povede se to obvykle pouze odborníkům ve svém oboru, pouze na pozvání americké firmy. Musíte tedy mít zaměstnání domluvené předem, ne že tam přijedete a začnete se teprve rozhlížet po možné práci.

  odpověď na: Letadlová loď USS Midway, San Diego #7734
  RomanRoman
  Správce

  Návštěva této lodi byla i pro nás jeden z nejlepších zážitků v USA. Stihli jsme navštívili i další podobná plovoucí muzea (např. Intrepid v New Yorku), ale právě v San Diegu to bylo zdaleka nejlepší.

  odpověď na: O nás #6621
  RomanRoman
  Správce

  Děkujeme za podporu.

  My máme obvykle výlety naplánovány obden, takže druhý den odpočíváme a sepisujeme naše zážitky.

  odpověď na: Žádost o turistické vízum do USA #6386
  RomanRoman
  Správce

  Ohledně toho si raději zavolejte na ambasádu, tam vám řeknou jak to přesně máte udělat.

  odpověď na: Žádost o turistické vízum do USA #6255
  RomanRoman
  Správce

  Asi to zkuste uvést i do zprávy pro příjemce. Na ambasádě budou chtít vidět papírové potvrzení o zaplacení. Asi spíše chtějí, abyste to zaplatili osobně v bance, kde dostanete orazítkované potvrzení.

  Pokud si dobře vzpomínám, nám také jedna platební karta z neznámého důvodu nefungovala, ale druhá ano.

  odpověď na: Žádost o turistické vízum do USA #6251
  RomanRoman
  Správce

  Při on-line platbě kartou jsme ho nikam nevyplňovali. Během placení kartou se v prohlížeči vyplní sám. A na ambasádě ho po nás nikdo nechtěl, zjevně v jejich systému vidí, že je to zaplacené.

  Kdybyste to platil jinak (převodem), vidět by tento kód a potvrzení platby chtěli, protože by to asi neměli jak vidět že platba proběhla.

  odpověď na: Vízový pohovor na americké ambasádě #5546
  RomanRoman
  Správce

  Obávám se, že vás na ambasádu s ním nepustí. Minimálně u vchodu kontrolují jména lidí oproti seznamu těch, kteří mají na ten den objednanou schůzku. Jak se to může řešit s osobou, která anglicky neumí, netuším. Zavolejte si na ambasádu a zeptejte se přímo jich.

  odpověď na: Los Angeles #4753
  RomanRoman
  Správce

  Máte pravdu, že jsme v LA byli krátce. Ale zase jsme amerických měst viděli hodně, a tak můžeme porovnávat. A špína a bezdomovci, to je to co bylo na rozdíl od ostatních měst pro nás výrazné. Ano, bereme to vše z pohledu krátkodobého návštěvníka, nikoliv někoho kdo by tam déle žil. LA je obrovské, a tak nebylo možné toho více navštívit.

  Naše hodnocení je takové jak jsme to viděli a cítili. Zatím bylo pro nás LA nejméně hezké a zajímavé. Dokonce i centrum Detroitu bylo hezčí a čistší, přestože jsme čekali konec světa.

Zobrazeno 15 příspěvků - 1 až 15 (z 31 celkem)