Vízový pohovor na americké ambasádě

Domů Fóra Cestování Doklady, víza, ESTA Vízový pohovor na americké ambasádě

 • Toto téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel amyoi3 a poslední změna proběhla před 1 týdnem, 2 dny.
Zobrazeno 15 příspěvků - 1 až 15 (z 23 celkem)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3663 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Absolvovali jsme pohovor s konzulárním úředníkem na ambasádě USA v Praze. Následující informace se týkají turistických víz (B1, B2) a jsou platné k ún
  [See the full post at: Vízový pohovor na americké ambasádě]

  #3664 Odpovědět
  Milan
  Host

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, mám také v plánu odjet do USA a rozhoduji se mezi ESTOU a turistickým vízem. U turistického víza mám asi jediný problém, a to že nevím, jakou bych měl mít částku na účtě, aby nebyl problém. Jak jste to měli Vy? Díky

  #3665 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Záleží na tom, jaké máte v plánu ubytování, dopravu, stravování atd. Obvykle se uvádí, že pro 2 osoby je minimum pro pobyt v USA 50 tisíc Kč na měsíc. V tom je rozpočítána doprava do USA, bydlení, stravování, nakupování obvyklých potřebných věcí, vstupné do národních parků atd.

  Není to limitní částka ambasády, ale přibližné skutečné náklady na pobyt. A takovou přibližnou částku na měsíc asi budou chtít vidět na ambasádě na výpise z bankovního účtu. U nás to bylo to co se řešilo nejdéle, ostatní věcí je u pohovoru nezajímali.

  #3666 Odpovědět
  Linda
  Host

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, kde (na jaké webové stránce) přesně si můžu zařídit pohovor na americké ambasádě.
  Děkuji

  #3667 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Objednání na vízový pohovor je řešen v jiném článku: http://www.cestujeme-usa.eu/2014/02/poplatek-vizum-naplanovani-ambasady

  #3738 Odpovědět
  Bára
  Host

  Ahoj!Zajímalo by mě, jestli po mě budou vyžadovat na pohovooru na letišti zpáteční letenku při cestě do USA. Nebo si jí mohu koupit až operativně, kdy budu chtít odjet. Díky

  #3739 Odpovědět
  Roman
  Správce

  To záleží na situaci. Pokud jedete do USA na ESTA, tak zpáteční letenku vidět chtějí a ta musí být nejpozději na 90. den vašeho pobytu v USA (ale samozřejmě je dobré mít nějakou rezervu kdyby se něco stalo a let se opozdil).

  Pokud letíte do USA na vízum, tak letenku vidět nechtějí. Po nás ji nechtěli, přestože jsme ji na mnoho měsíců dopředu již měli koupenou.

  #3740 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Píše se to na oficiálních stránkách ambasády v ČR:

  „Do USA můžete cestovat bez víz, pokud splňujete následující POŽADAVKY:

  5. Máte zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů.“

  Zdroj: http://czech.prague.usembassy.gov/esta.html

  #5542 Odpovědět
  Aleš
  Host

  Zdravím, můj otec si musí zajít na ambasádu, protože špatně vyplnil ESTU a ta mu byla zamítnuta. Prostě to jen špatně přečetl a už to bylo. Já ESTU v pohodě získal. Takže teď ho čeká pohovor, jenže vůbec neumí anglicky. Můžu tam jít s ním a překládat mu ?

  #5546 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Obávám se, že vás na ambasádu s ním nepustí. Minimálně u vchodu kontrolují jména lidí oproti seznamu těch, kteří mají na ten den objednanou schůzku. Jak se to může řešit s osobou, která anglicky neumí, netuším. Zavolejte si na ambasádu a zeptejte se přímo jich.

  #7858 Odpovědět
  PPavlik
  Host

  Ahoj . chtel bych poradit.rad bych cestoval delsi dobu po statech (tedy na dobu 4-6 mesicu).Jsem drzitelem ESTA nicmene pokud bych byl pri zadosti o turisticke vizum neuspesny
  je mozne, ze mi bude zakazano cestovat i na ESTu?
  Kolega pozadal se zeptat jaka je nejschudnejsi cesta k ziskani pracovnihi viza
  pro pripadne prislibenou praci.? Samozdrejme jsme pochopili,ze v pripade ziskani turistickeho viza B-2 neni mozne v USA pracovat Dekuji P.

  #7859 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Pokud vízum nezískáte a budete nadále splňovat podmínky k získání ESTA, tak vám platnost ESTA zůstane.

  Získat pracovní povolení v USA je extrémně těžké. Povede se to obvykle pouze odborníkům ve svém oboru, pouze na pozvání americké firmy. Musíte tedy mít zaměstnání domluvené předem, ne že tam přijedete a začnete se teprve rozhlížet po možné práci.

  #7861 Odpovědět
  PPavlik
  Host

  Dekuji za rychlou reakci. Kolega ma vice mene praci domluvenou takze ma prislibeno,
  ze firma pracovni vizum zajisti.Jake jsou dalsi pripadne postupy?Musi dojit k nejakym dalsim pohovorum na ambasade k zajisteni pracovniho viza?
  Jaky je pripadny lepsi „start“ pro ziskani pracovniho viza ..ESTA nebo turisticke vizum B-2 nebo je to v podstate jedno? Pripadne po ziskani pracovniho viza,kdyby chtel nasledne pak rodinu pripojit k pracovnimu vizu a pobyvat s nimi spolecne v USA. je to mozne? Za jakych podminek? Dekuji.

  #8007 Odpovědět
  Richi
  Host

  Ahoj – mam problem.Zaplatil jsem si letenku a opomnel zplatit poplatek storno letenky v pripade problemu tudiz mi nejde jiz prebukovat let
  Planuji vycestovat na ESTA a 90-ty den pobytu v USA je soucasne muj odletovy.
  Videte v tom nejaka uskali nebo problem? Mohl by vzniknout nejaky problem s emigracnim urednikem pri opetovne ceste do USA? Nemel bych zpatecni letenku zrusit
  a zaplatit novou,abych si nezavrel dvere pro dalsi cestovani do USA?
  Jak dlouha doba mezi opetovnym vycestovanim na ESTA musi byt dodrzena?
  Dekuji za sdileni vasich drachy zkusenosti!

  #8008 Odpovědět
  Roman
  Správce

  To, že odlétáte právě 90. den, samo o sobě problém není. Problém nastane, když bude třeba kvůli počasí ten let zrušen/odložen a další let bude až 91. den. To už si vás asi označí a příště vám vstup dovolit nemusí. Sami v instrukcích k ESTA doporučují mít tam několikadenní rezervu pro případné komplikace.

Zobrazeno 15 příspěvků - 1 až 15 (z 23 celkem)
Odpověď na: Vízový pohovor na americké ambasádě
Vaše informace: