Los Angeles

Domů Fóra Státy, města a místa Kalifornie Los Angeles Los Angeles

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Nina a poslední změna proběhla před 10 měsíci, 3 týdny.
Zobrazeno 11 příspěvků - 1 až 11 (z 11 celkem)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3600 Odpovědět
  Nina
  Moderátor

  Los Angeles, město andělů nebo také jen L.A., jedno z nejvýznamnějších světových centrech kultury, vzdělání a technologií. Druhé největší město v USA,
  [See the full post at: Los Angeles]

  #4752 Odpovědět
  Marek
  Host

  Dobrý den,
  zklamalo mě vaše hodnocení ohledně LA.. Píšete, že hlavně Los Angeles downtown samý bezdomovec a špína, zároven chválíte místo kolem radnice.. Přitom Walt Disney Concert Hall, radnice, finanční část, to je pořád samotný downtown, stejně jako Pershing Square.

  Je potřeba si uvědomit, že downtown není rozhodně jen 7th ulice, nebo Main St. což se dostáváme do „míst duchů“, kam by turista normálně jit neměl.. Taky v Praze vynecháte ponuré čtvrti, není to tak? To, že místa okolo 7th a Main St. jsou „místa duchů“ – je všeobecně známá věc a místní vám to potvrdí. Just jsem navštívil i tyto místa a sám jsem zažil nepěkné chvíle. Když jsem býval v hotelu na Main St. ..Jednou jsem se vracel z návštěvy LA a FBI v našem hotelu řešila vraždu v hotelu. Dospělo to do situace, že druhý den museli předčasně všichni opustit hotel a najit si nový. Tak jsem místo opustil dříve, než jsem chtěl. A myslíte, že mě tohle odradilo? Ne. Věděl jsem že to místo přináší divné věci. Od přestěhování na jiné místo v LA jsem byl spokojen a užíval jsem si to.
  Bezdomovci v centru.. Říkám si, .. byli jste na Figueroa Street okolo Steples center? Asi ne.. Je to další hezká část centra v LA, kde potkáte bezdomovce jen zridkakdy.
  Také jsem prozil par deštivých dnů, ale že by mě to tolik znechutilo tohle báječné místo? Nikdy.. Projel jsem se několikrat metrem, místními autobusy,.. vsechno bylo v pohodě.. Venic beach a kanaly jste asi nevideli, jak jsem četl. Škoda, další z krásných míst.. Mám váš blog rád, ale leckdy je to více dostih, než cestování a přicházíte o množství úžasných věcí.. Pak je ten závěr zrovna z LA unáhlený.

  Naštěstí existují lidé, kteří ve městě a okolí byli opakovaně a nedaji na něj dopustit. I love LA !

  #4753 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Máte pravdu, že jsme v LA byli krátce. Ale zase jsme amerických měst viděli hodně, a tak můžeme porovnávat. A špína a bezdomovci, to je to co bylo na rozdíl od ostatních měst pro nás výrazné. Ano, bereme to vše z pohledu krátkodobého návštěvníka, nikoliv někoho kdo by tam déle žil. LA je obrovské, a tak nebylo možné toho více navštívit.

  Naše hodnocení je takové jak jsme to viděli a cítili. Zatím bylo pro nás LA nejméně hezké a zajímavé. Dokonce i centrum Detroitu bylo hezčí a čistší, přestože jsme čekali konec světa.

  #4754 Odpovědět
  Nina
  Moderátor

  Docela mě zaráží, že naší cestu berete jako „dostih“, pokud jste někde na dovolené taky jste zde maximálně 14 dní, ale spíše týden nebo méně. My jsme v každém větším městě minimálně týden. Konkrétně v LA jsme byli 10 dní a poté ještě na jihu 6 dní. Myslím si, že 16 dní v okolí LA je až až na poznání nejzajímavějších částí.

  Vybíráme si ty oblasti města, které jsou nejzajímavější, nebo nás nějak jinak upoutají. Co se týče Downtown, tak i v okolí Financial District byli bezdomovci. Koncertní hala byla moc pěkná, ale tak to také píšeme v našem článku. Ve Venice Beach jsme byli na obědě, ano pěkná. Konkrétně Pershing Square byla plná bezdomovců.

  Náš názor je takový, že LA není nic moc město, tak jak je propagované v mediích. Za naší cestu jsme toho projeli už dost a je plno krásnějších míst než LA. Toť náš názor.

  #4755 Odpovědět
  Marek
  Host

  Děkuji za reakci! To jsem rád, za zpětnou reakci. Styl „Dostihů“ na mě působil pouze tento článek. U Detroitu, San Diega apod. nikoliv. Pershing Square – souhlas, tam jsou bezdomovci pravidelně, ale je to pořád místo, které je cítit historii a celé namestí je krasné. Navíc je to centrum, ale už taková „hrana“ východní části města.. Dál už bych nechodil ani já :).

  Také mohu trochu srovnávat města v USA, proto mě to hodnocení překvapilo. Určitě 10 dní na LA je dost na to si udělat obrázek, ale asi vám opravdu sluníčko moc nesvítilo 🙂

  Překvapilo mě zkrátka, že z města máte více negativ, než pozitiv. Přestože z mých očí a určitě se shodneme, že nebudu sám) je to místo opravdu vyjímečné a krasné 🙂
  Dám tedy príklad ten Detroit, kde jsem také trávil nějaký čas a právě Detroit na mě působil tak, jak jsem očekával, kromě Downtownu a okolí jezera mě moc nezaujal. Což je asi přesný úkaz toho, že vy byste si vybrali Detroit a já LA.

  Všeobecně jsem ale rád, že putujete po USA a tenhle blog tvoříte, protože je to zajímavé nejen pro mě, ale široké spektrum fanoušků USA, kterých není určitě málo.
  Nechci, aby to pusobilo rejpavě, naopak, vážím si jakékoliv práce, iniciativ. Za vaše putování jsem se dozvědel mnohé zajímavosti, tak vám přeji jen štastnou cestu dál a hodně štěstí, protože to je na jakékoliv cestě potřeba 😉 Byl to proste jen názor.
  😉

  #8465 Odpovědět
  Karel
  Host

  Zdravím a oceňuji námahu psát poznámky z cest. Ale tyhle o L.A. jsou povrchní, zkreslující a místy dokonce nepravdivé. Svědčí o tom, že autoři přijeli zcela nebo jen málo připraveni. Mezi zásadní chyby patří info, kde je pohřbena M.M. Leží na hřbitově ve Westwoodu! A její ctitelé jí tam nosí květiny. Jsou tam ostatky i jiných známých osobností.
  Proč jste si neprohlédli Disney Hall, prohlídky jsou dopoledne zdarma. A co nedaleká katolická katedrála? Universal studios je strhující zábavní park, nikoliv jen pár kulis! Byli jste na koncertě Philhamonie? Nebo na muzikálu? A co Gettyho centrum! Obrovský komplex, nádherná architektura a nádherné sbírky. Nyní pořádají výstavu fotografií J.Koudelky o Srpnové okupaci Prahy v roce 1968 a minulý týden tam byly stovky lidí! Na fotky nějakého Čecha! Byť vynikajícího. A co muzeum LACMA? Nebo moderního umění? A co západní Hollywood? Včera jsem byl na Pershingu a desítky mladých lidí tam bruslily. Bezdomovce najdeš spíš na pláži, je tam teplo.
  Jsem tady v L.A. už po několikáté a musím říci, že je to krásné, kulturní a rozhodně nenudné město. Jsou možná v USA krásnější, ale L.A. má své kouzlo!

  #8469 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Děkujeme za váš názor. Jak již bylo psáno výše, my do našich zápisů píšeme to co jsme viděli, kde jsme to viděli a jak jsme to viděli. My netvrdíme, že podáváme věrný obraz Los Angeles. K tomu jistě 2-týdenní pobyt v tak rozsáhlé oblasti nestačí, drtivou většinu města a drtivou většinu akcí jsme samozřejmě nenavštívili, to bychom tam museli bydlet měsíce až roky.

  Píšete, že jste v L.A. již po několikáté, proto jste asi měl čas navštívit mnohem více míst a vidět jiné věci z jiného úhlu. A jistě máte jiné zájmy než máme ve městech my – třeba nás zábavní parky, filharmonie, umění a další moc nezajímají.

  Naším cílem nebylo L.A. pomluvit, jen jsme napsali naše postřehy a názory. V jiných městech v USA jsme jeden nebo 2 týdny pobyli také a máme z nich výrazně lepší zážitky a pocity. Tedy pro nás konkrétně bylo L.A. zklamáním, možná jsme měli příliš velká očekávání.

  #8472 Odpovědět
  Nina
  Moderátor

  Ráda bych ještě dodala, že konkrétně u Disney Hall a u katolické katedrály jsme byli. Bohužel jak už psal manžel výše, naším koníčkem není filharmonie ani umění, tudíž jsme se ani nesnažili zjistit si informace o tom, zda se dá do Disney Hall jít zdarma. Jistě jste si přečetl i naše další články a tak víte, že jsme procestovali plno zemí a ještě více měst a opravdu jsme neměli čas na to, vyhledat si, pro nás nezajímavé informace, o všech památkách ve městě.

  Co se týče Marilyn Monroe, za tuto informaci se omlouváme. Další informace jsou ovšem pravdivé a naším okem nezkreslené. O kulisách v Universal Studios jsme neřekli, že je jich pár, jen to opět není náš styl.

  Každému se líbí někde jinde a určitě nebude náš názor měnit. My jsme to tak prostě cítili. Nemůžeme a ani nechceme o všech městech, které jsme navštívili, psát jak to tam bylo krásné a pohádkové. To by poté byly naše názory povrchní, zkreslené a nepravdivé.

  #15693 Odpovědět
  Jakub Axmann
  Host

  Los angeles do budoucna dopadne přesně tak jako např. oankland … detroit aj. duvod – statní dluh usa a statu california je toho příkladem ….

  #19888 Odpovědět
  Jorck
  Host
  #19889 Odpovědět
  Jorck
  Host

Zobrazeno 11 příspěvků - 1 až 11 (z 11 celkem)
Odpověď na: Los Angeles
Vaše informace: