vycestovani v ramci viza

Domů Fóra Cestování Doklady, víza, ESTA vycestovani v ramci viza

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel SendyRoopert a poslední změna proběhla před 2 roky, 10 měsíci.
Zobrazeno 5 příspěvků - 1 až 5 (z 5 celkem)
 • Autor
  Příspěvky
 • #17096 Odpovědět
  klara
  Host

  Ráda bych si zažádala o 6ti měsíční turistické vízum. V případě, že žádosti bude vyhověno a vízum bude uděleno, je možné během doby pobytu (tedy již po vtsupu do USA) vycestovat mimo území USA (např. do Mexika ?) Předpokládám, že vízum by mělo být pro „multiple“ vstupů, avšak nikde jsem nedohledala, zda je to automatické.
  Zároveň prosím o pomoc s informací jak hodně v předstihu mám o vízum žádat. Pokud plánuji odjezd v lednu, je možné již žádat nyní avšak aby platnost víza byla až od plánovaného datumu ? Předem děkuji za info.

  #17106 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Ano, s vízem (ale i s ESTA) můžete libovolně vycestovat mimo USA (např. do Kanady či Mexika) a pak se zase vrátit. Tím si ale neprodlužujete dobu, po kterou můžete v USA být. Původní povolení k pobytu stále běží. A také pozor na to, že na hranicích při návratu do USA můžete být (jako při prvním vstupu) podrobně podrobena kontrolám a teoreticky vás zpět nemusí pustit, když se jim nebude chtít.

  My jsme si takto dvakrát odskočili do Kanady, více o této situaci naleznete v článcích zde:
  http://www.cestujeme-usa.eu/tag/kanada

  O vízum žádejte co nejdříve. Počátek platnosti víza neřešte. Vízum totiž platí 10 let! A vy na něj kdykoliv můžete přicestovat do USA a tam se v kuse zdržet nejdéle 6 měsíců. Takže to vízum není na 6 měsíců – ve skutečnosti jeden pobyt může trvat nejdéle 6 měsíců.

  Více o tom a našich zkušenostech v této rubrice:
  http://www.cestujeme-usa.eu/pripravy

  #17121 Odpovědět
  klara
  Host

  Moc díky za info.
  Ten proces s Estou znám, i když vím, že celkem hlídají, zda člověk nevycestovává jen za účelem rychlého obnovení dalšího pobytu. Dokonce je i pravidlo, že by jedinec měl vycestovat úplně mimo kontinent. Ale určitě je to individuální.
  Každopádně je pro mne směrodatné info, že těch 6 měsíců je kalendářních a je jedno, zda vycestuji, či ne.

  #17123 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Není to 6 kalendářních měsíců. Je to 6 měsíců (180+ dní) od vstupu na území USA (od počátku platnosti povolení k pobytu).

  #36190 Odpovědět
  SendyRoopert
  Host

  Byl jsem v Dánsku před několika měsíci a parkování v centru Kodaně může být opravdu drahé. Nicméně, těsně mimo centrum není příliš těžké najít levné, nebo pokud máte opravdu štěstí, bezpečné a volné místo pro zaparkování auta a pokračovat ve veřejné dopravě https://vsechnyotazky.com/questions/32203/parkovani-v-kodani . Navštivte Kodaň naleznete některé velmi cenné informace o cestování a parkování v Kodani. Nepoužil jsem to sám, ale kamarád, který tam byl na Vánoce, našel mobilní aplikaci, která může být skutečně užitečná při hledání parků a tranzitů veřejné dopravy. Zde je odkaz.

Zobrazeno 5 příspěvků - 1 až 5 (z 5 celkem)
Odpověď na: vycestovani v ramci viza
Vaše informace: