Západ USA v srpnu

Domů Fóra Cestování Itineráře cest po USA Západ USA v srpnu

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 9 roky, 6 měsíci.
Zobrazeny 3 příspěvky - 1 až 3 (z 3 celkem)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3891 Odpovědět
  Honza
  Host

  Zdravím cestovatele,
  máte super stránky a hezky napsaný cestopis včetně fotek i videí.
  S přítelkyní se chystáme na západ USA v srpnu (3 týdny), tak se spousta informací hodí.
  Chtěl bych se zeptat:
  – co se vám dosud nejvíce líbilo
  – co bylo největší zklamání
  – co největší příjemné překvapení
  Ideálně od každého 5 věcí. 🙂
  Jak se vám tam řídí a kde je nejvíce turistů?
  Nemáte nějaký tip, kde nebo co je super a přitom se o tom nikde (třeba v průvodcích) vůbec nemluví?
  U Page jste nebyli v Antelope Canyon?
  Díky a přeji, ať se vám východ USA vydaří minimálně stejně jako ten západ. 🙂
  Honza

  #3895 Odpovědět
  Nina
  Moderátor

  Dobrý den,
  moc nás těší vaše kladné ohlasy. Začnu od začátku vašich dotazů :-). 3 týdny je tak nějak minimum co se týče návštěvy západu USA. Je tady toho spousta k vidění.

  Nejvíce se nám líbil Monument Valley, Death Valley, Horseshoe Bend, letiště v San Diegu a Alcatraz.

  Jako město je pro nás nejlepší San Diego, je malé, otevřené, není tak rušné a je zde plno atrakcí. Jako další město stojí určitě za vidění Las Vegas.

  Největší zklamání pro mě byl Grand Canyon, ano je obrovský a na světě originální, ale tak nějak nic moc. Prošli jsme se podél kaňonu, viděli jsme nádherný západ slunce, ale USA má daleko daleko krásnější a zajímavější atrakce. Dalším obrovským zklamáním je Los Angeles, tak špinavé, smradlavé město jsme dlouho neviděli. Co se týče Downtownu, tam snad ani nemá cenu jezdit. Na jedné straně mega luxus co se týče Beverly Hills, ale pak v centru města skoro zakopáváte o bezdomovce a bojíte se šlápnout na chodník kvůli znečištění (slušně napsáno). I když Beverly Hills je luxusní část, silnice mají také pěkně zanedbané a trochu nám připomnělo ČR.

  Nejvíce nás překvapilo již zmiňované San Diego. Přirostlo nám k srdci. Nejenom kvůli tomu, že jsme nadšenci do letadel. Nejhezčí výhled je jak píšeme v článku na garáži přímo v přistávací dráze letadla. Další, co nás velice mile překvapilo, byl Monument Valley, ta červená barva je neskutečná, fotky vypadají jako z fotoshopu. Doporučujeme do tohoto parku pronajmout nějaké auto s 4×4, cesta je opravdu dost divoká. Jezdili tam sice klasická auta, ale to je dost hazard.

  Řízení je únavné :D. Jedete třeba 4 hodiny v kuse rovně po dálnici. Silnice jsou zde ale velice udržované a kde jaká okrska je lepší než naše frekventované silnice, i národní parky mají skvělé silnice. Parkování je také bez problému, pokud ve městě nestrávíte celý den, je nejlepší parkovat hned podél silnice. Většinou je dovoleno parkovat 2 hodiny a zaplatíte třeba jen $2, podle města samozřejmě.

  Nevíme co se píše v průvodcích, ale zajímavá je elektrárna v Page, a když pojedete dál do Wahweap Mariny, jsou zde nádherná panorámata. Jezero má krásnou modrou barvu a okolí je nezapomenutelné. Když si Přečtete naše články ze západu, snažíme se psát různé tipy na oblasti, jenž nejsou zas až tak známé. Určitě jeďte také do Yosemite NP – pláže, hory a vodopády veliká romantika.

  Ano máte pravdu v Antelope Canyonu jsme nebyli, stala se chyba a já náhodně našla toto krásné místo až když jsme byli v Las Vegas. Ale jinak Page je krásné a určitě stojí za návštěvu, hlavně kvůli okolní krajině.

  Doufám, že jsem vám odpověděla na všechny otázky, kdyby jste měl ještě nějaké, ráda zodpovím. Děkujeme za přízeň a doufáme, že se ozvete jak dopadla vaše dovolená.

  Mějte se krásně Nina

  #3898 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Mě Grand Canyon zase tolik nezklamal, byla to krásná obrovská panorámata.

  Ale s Los Angeles to bylo opravdu špatné. Pokud nejste milionáři s obrovskou vilou nebo filmové celebrity, tak si LA neužijete. Obrovské chaotické mraveniště, špína, bezdomovci a podivná individua v ulicích i v centru, všude daleko.

  • Tato odpověď byla upravena před 9 roky, 6 měsíci uživatelem Roman.
Zobrazeny 3 příspěvky - 1 až 3 (z 3 celkem)
Odpověď na: Západ USA v srpnu
Vaše informace: