Žádost o turistické vízum do USA

autor | 12.2.2014

Vízum USAProtože jsme chtěli být na území Spojených států déle než 90 dní, nestačila elektronická registrace pro vstup do USA (ESTA), ale museli jsme zažádat o normální vízum.

Prvním krokem je vyplnit elektronickou žádost, konkrétně se jedná o formulář označený DS-160. Pokud se jej chystáte vyplnit, musíte počítat s několika věcmi:

 1. Zabere to nějaký čas. Úplné vyplnění všech požadovaných informací vám zabere třeba až 2 hodiny.
 2. Budete o sobě muset prozradit mnoho věcí, což musíte překousnout pokud cestovat do USA opravdu chcete.

Formulář DS-160

Zde je souhrn co všechno je ve formuláři požadováno.

 • osobní údaje, rodinný stav
 • adresa trvalého pobytu, kontaktní adresa, telefonní čísla, e-mailová adresa
 • informace z cestovního pasu
 • typ víza (v našem případě B-2 – turistika)
 • seznam míst, která plánujete navštívit (pokud to již víte)
 • adresa, kde budete v USA bydlet – my budeme cestovat po celé zemi, a tak jsme uvedli adresu prvního hotelu
 • kdo bude pobyt financovat (vy či někdo jiný)
 • kdo s vámi další cestuje (zda cestujete s nějakou organizací, ve skupině, s přáteli apod.)
 • informace o předchozích cestách do USA, žádostech o víza
 • informace o vašich známých či příbuzných v USA – my tam neznáme a nemáme vůbec nikoho, a tak jsme jako kontakt uvedli opět náš první hotel
 • údaje o vaší rodině – otec a matka (včetně dat narození)
 • zaměstnání a předchozí zaměstnání
 • vaše vzdělání – jaké školy jste navštěvovali, co jste tam studovali (uvedli jsme vysokou a střední školu)
 • seznam jazyků, kterými hovoříte (uvedli jsme pro jistotu i slovenštinu)
 • seznam zemí, které jste za posledních 5 let navštívili – raději jsme uvedli úplně všechny včetně těch, kterými jsme při předchozích road tripech v Evropě jen tak projeli
 • následuje mnoho otázek ohledně případné kriminální minulosti, členství v různých organizacích, nakažlivých nemocech aj.

Nakonec je potřeba připojit fotografii, na které jsou obvyklé požadavky pro průkazové foto. Máte tam vypadat tak jak obvykle vypadáte a v čem obvykle chodíte.

Návštěva ambasády

Po vyplnění formulář (a několikanásobném překontrolování) je na řadě návštěva ambasády v Praze. Nejprve je potřeba zaplatit poplatek za zpracování a pak si naplánovat termín návštěvy.

Domů Fóra Žádost o turistické vízum do USA

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 3 týdny, 6 dny.
Zobrazeno 8 příspěvků - 1 až 8 (z 8 celkem)
 • Autor
  Příspěvky
 • #6250 Odpovědět
  Aleš
  Host

  Když to platím přes internet, tak kam napsat ten CGI kod, který je vlastně nejdůležitější?

  #6251 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Při on-line platbě kartou jsme ho nikam nevyplňovali. Během placení kartou se v prohlížeči vyplní sám. A na ambasádě ho po nás nikdo nechtěl, zjevně v jejich systému vidí, že je to zaplacené.

  Kdybyste to platil jinak (převodem), vidět by tento kód a potvrzení platby chtěli, protože by to asi neměli jak vidět že platba proběhla.

  #6254 Odpovědět
  Aleš
  Host

  On-line nám to právě nechce vzít kartu a to máme VISA. Byli jsme i v bance a tam nám řekli, že máme vše v pořádku, že by to jít mělo. A z IBANu nám tam rozluštili, že je to normálně český konto, takže nevím, proč to posílat jako zahraniční platbu. Takže to zaplatíme pomocí internetové bankovnictví, jenže právě nevíme, kam uvést ten kod. Jestli jako variabilní symbol nebo třeba zprávu pro příjemce.

  #6255 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Asi to zkuste uvést i do zprávy pro příjemce. Na ambasádě budou chtít vidět papírové potvrzení o zaplacení. Asi spíše chtějí, abyste to zaplatili osobně v bance, kde dostanete orazítkované potvrzení.

  Pokud si dobře vzpomínám, nám také jedna platební karta z neznámého důvodu nefungovala, ale druhá ano.

  #6385 Odpovědět
  Aleš
  Host

  Tato otázka bude možná trochu mimo Vaše možnosti, ale když to zaplatím na jejich „zahraniční“ účet doma pomocí internetového bankovnictví (v bance bych musel zaplatit 220Kč), potvrdí mi to dodatečně v bance, abych to měl od nich s razítkem?
  Děkuji

  #6386 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Ohledně toho si raději zavolejte na ambasádu, tam vám řeknou jak to přesně máte udělat.

  #21332 Odpovědět
  Maggie
  Host

  Dobrý den,
  v případě žádosti o toto vízum, jaké jsou nároky po finanční stránce? (Musím doložit výpis z účtu, popřípadě kolik je potřeba mít na účtu peněz, aby to akceptovali?) Děkuji

  #21587 Odpovědět
  Roman
  Správce

  Pokud jedete na delší dobu, tak určitě chtějí vidět výpis z účtu. Musíte jim dokázat, že máte dostatečné finanční prostředky na celý pobyt a že nebudete mít potřebu si tam načerno vydělávat.

  Konkrétní částku těžko říci. Spočtěte si kolik vás přibližně budou stát náklady na dopravu, ubytování, jídlo, vstupné atd. a tolik musíte prostě mít na svém účtu. U vízového pohovoru budete prezentovat jaký máte plán, kam budete cestovat, co tam budete dělat a oni posoudí, zda na to máte dostatek peněz. Když mít nebudete, tak vás nepustí, protože to zřejmě nemůžete ufinancovat.

Zobrazeno 8 příspěvků - 1 až 8 (z 8 celkem)
Odpověď na: Žádost o turistické vízum do USA
Vaše informace: