Cestovní pojištění do USA

autor | 20.4.2016

AmbulancePřed odjezdem do USA jsme museli uzavřít cestovní pojištění.

Američané mají údajně nejkvalitnější zdravotní péči na světě. To ale také znamená, že je velmi drahá. Vycestovat do USA bez řádného zdravotního pojištění je zcela nemyslitelné. Česká republika nemá s USA žádnou dohodu o bezplatném nejnutnějším ošetření, tak jako to funguje v rámci států Evropské Unie. Evropská kartička zdravotního pojištění vám nepomůže a za každé malé ošetření můžete zaplatit třeba stovky dolarů, a když se vám stane něco vážnějšího, půjde to do tisíců dolarů.

Informace o pojištění a naše zkušenosti naleznete na stránce Cestovní pojištění do USA.

Doporučujeme použít srovnávač pojištění, který vám dle zadaných parametrů ukáže produkty mnoha pojišťoven:

Domů Fóra Cestovní pojištění

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 1 rokem, 3 měsíci.
Zobrazeny 4 příspěvky - 1 až 4 (z 4 celkem)
 • Autor
  Příspěvky
 • #22994 Odpovědět
  Laura
  Host

  Super článek, budouci léto cestuji dělat USA Citam Všechny tieto užitečné rady Tipy, pokud ještě někdo jde, Tak kromě tohoto blogu doporučuji ai TUTO: https://estavisa.cz/blog/ Velmi užitečný!

  #28449 Odpovědět
  studium na střední škole v usa
  Host

  Zdravotní pojištění je v USA velmi drahé i pro rodilé američany. Těm však na zdravotní pojištění přispívá i zaměstnavatel. Jsou tam určité limity, kolik člověk může zaplatit na pojištění na rok..vychází to tuším kolem 10-12 tis. USD, což není málo. Na druhou stranu za tuto cenu získává velmi kvalitní péči, kdy ovšem stále doplácí na ty nejběžnější úkony a ošetření u svého lékaře. Jinak kdybyste někdo chtěli více informací o možnostech studia v USA, konkrétně na střední škole, mrkněte na http://www.akcevpohode.cz Čiao. 🙂

  #28450 Odpovědět
  studium na střední škole v usa
  Host

  Jo a jinak chválím vaše stránky o cestování po USA po obsahové stránce! 😉

  #35531 Odpovědět
  Paja
  Host

  Zdravím,

  plánujeme cestu do USA – New York (na 2 týdny), tak jsem se jen chtěla poradit jaké cestovní pojištění si sjednat. Vím, že by to mělo mít dostatečné limity aby se zdravotní péče vůbec pokryla ale která pojišťovna tam má nejvíc partnerů/nemocnic? Zaboha nevím, která pojišťovna by se vyplatila nejvíc. Klidně si za cestovko i připlatíme, jen aby nám pojišťovna výlohy opravdu proplatila zpátky a poskytla nějakou asistenci kdyby náhodou něco. Má někdo zkušenosti s nějakou konkrétní pojišťovnou?

Zobrazeny 4 příspěvky - 1 až 4 (z 4 celkem)
Odpověď na: Cestovní pojištění
Vaše informace: